Çoklu Omurga Sağlayıcı

Telecity bünyesinde barındırdığımız sunucularımız için, 2 farklı santral üzerinden Türk Telekom, 2 farklı santral üzerinden Turkcell Superonline, Vodafone, Interoute, Cogent ve Level3 şirketlerine bağlı olan alt yapımız ile, kesintisiz ve yedekli internet erişimi sağlamaktayız.

Biraz detaylandıralım

SUNUCU.COM.TR Türkiye veri merkezinde toplam 2500 sunucu kapasitesi bulunmaktadır. Ülkemizdeki en büyük veri merkezi operasyonunu yürüten Telecity bünyesinde, şirketimize ait fiziksel cihazlar ile sunucu kiralama, barındırma ve bulut sunucular konusunda hizmet sağlamaktayız. Bunun yanı sıra Almanya Frankfurt ve Fransa Paris merkezli sunucu ve sanallaştırma hizmetlerimiz de bulunmaktadır.

Müşterilerimizin Talepleri Durumunda Özel güvenlik alanları oluşturarak kafesli servis alanları hazırlanmaktadır,
1gbit- 10gbit kapasitelerinde erişim sunabileceğimiz Cisco ekipmanlarından oluşan network yapılarımız bulunmaktadır.
Network Ana omurgalarımız Juniper M Serisi Ekipmanları üzerinde kurulmuştur.
Dağıtım, müşteri tercihine göre güvenli veya standart network katmanı üzerinde Cisco Switch sistemleri üzerinden sağlanmaktadır.
Tamamı güvenlik unsurları nedeni ile Vlan yapılandırmasına adanmış, network güvenliği için Juniper ISG serisi firewall cihazları ile donatılmış müşterilerimizin taleplerine göre balancing ve SYN-FLOOD gibi ciddi trafikleri önlemeye yönelik Citrix ve Nortel Network ekipmanları sayesinde ana omurgamız servis vermektedir.
Yedekleme, lokal DNS sunucuları, IP-KVM, firewall ve virüs tarama gibi servisler için özel olarak ayrılmış ve trafik sınırsız özel networkün yanı sıra tüm internet işlemleri için public network.
Tamamen ip tabanlı dizayn edilmiş public network
Müşteri taleplerine göre ölçeklenebilir ve düzenelenebilir özel servis ağları
Yedekli Metro Ethernet ve ATM şebekeleri üzerinden erişim
Umth operatörleri ile doğrudan peering imkanı
1 mbit ile 10gbit arasındaki trafikleri sorunsuz sağlayabilecek ana omurga
Sistem Odamız 600 m2 toplam kullanım alanı
250 m2 lik bölümlerde tam güvenlikli özel kafes alanları üzerinden servis
Enerji konusunda sorunsuz ve yedekli çözüm
Soğutma ihtiyaçlarına karşılık yedekli ve dünya standartlarında çözüm
Tamamen IP tabanlı dizayn edilmiş network
Ip kameralı sistemler üzerine kurulmuş ve kayıt altında tutulan güvenlik sistemi
Hareket sensörleri sayesinde 24 saat izleme olanağı
FM200 gazlı yangın söndürme sistemleri
Juniper ISG Ekipmanları ile donatılmış network güvenlik sistemleri
Citrix Netscaler ekipmanları sayesinde SYN-FLOOD ataklarını engelleme sistemleri
Nortel Networks Alteon Mimarili Loadbalancer ve Content Switch ekipmanları
ATEN IP-KVM ile uzaktan erişim imkanları
Uzaktan reboot için ekstra donanım imkanları
Microsoft SPLA Anlaşması sayesinde sıfır yatırım maliyetleri ile tüm yazılımları kiralama ve kullanabilme imkanı
Enerji Mevcut sistemimiz 2 farklı Tedaş ana trafosu üzerinden beslenmektedir. Halen birbirinden bağımsız 2 adet 250 kw kapasiteli enerji imkanımız bulunmakta olup. İhtiyaç haline 900 kw kapasitesine kadar bu kapasitelerimizi yükseltebilmekteyiz.
Jeneratör sistemlerimiz AKSA ekipmanları üzerine kurulmuştur. Tam otomatik ve 200 kw ve 275 kw kapasitesinde servis veren 2 farklı jeneratörümüz ile ana elektrik şebekesindeki kesinti veya arıza durumlarında müşterilerimize sorunsuz hizmet sunmaktayız.
Ups, sistemlerimiz; halen 2x160 kw kapasiteli ups sistemlerimiz kesinti durumlarında tam yükte 25 dakika boyunca en ufak bir enerji ihtiyacı olmaksızın sistemler üzerinde hiç bir sorun yaşanmadan servis sunabilmektedir.
Gücümüz yaptığımız için can damarlarını iyi bilmemiz ve bu noktalara doğru yatırımlar ile ihtiyaçlarımızın üzerinde ve yedekli bir servis planı çıkartmamızdan gelmektedir. Elektrik ve kablolama alt yapımız dünya standartlarında ve uzman bir ekip kontrolünde planlanmış ve uygulanmıştır.
Soğutma Soğutma sistemleri enerji gibi veri merkezi hiyerarşisindeki en önemli noktalardandır. Sağlıklı soğutulamayan bir sunucu ciddi performans kaybına neden olacak ve servis veremeyecektir. Bu nedenle veri merkezimiz içerisinde uzman ve kontrollü bir soğutma sistemi sunulmaktadır.
Mevcut sistem odamız yerleşim ve büyüklük açısından dünya standartlarına göre 120 kva soğutma(yaklaşık 650 bin btu) kapasitesine ihtiyaç duymaktadır. Bu noktada dünyanın en iyi hassas soğutma sistemlerinden Liebert Hiross markalı 240 kva kapasiteli %100 yedekli soğutma sistemleri ile donatılmış sistem odamız sunucularınıza dost, projelerinize güvenilir bir veri merkezi sunmaktadır.
back to top