Çoklu Omurga Sağlayıcı

Equinix ve Netfactor bünyesinde barındırdığımız sunucularımız için, 2 farklı santral üzerinden Türk Telekom, 2 farklı santral üzerinden Turkcell Superonline, Vodafone, Interoute, Cogent ve Level3 şirketlerine bağlı olan alt yapımız ile, kesintisiz ve yedekli internet erişimi sağlamaktayız.


SUNUCU.COM.TR Türkiye veri merkezinde toplam 2500 sunucu kapasitesi bulunmaktadır. Ülkemizdeki en büyük veri merkezi operasyonunu yürüten Equinix bünyesinde, şirketimize ait fiziksel cihazlar ile sunucu kiralama, barındırma ve bulut sunucular konusunda hizmet sağlamaktayız. Bunun yanı sıra Almanya Frankfurt ve Fransa Paris merkezli sunucu ve sanallaştırma hizmetlerimiz de bulunmaktadır.


Müşterilerimizin Talepleri Durumunda

Özel güvenlik alanları oluşturarak kafesli servis alanları hazırlanmaktadır, 1gbit- 10gbit kapasitelerinde erişim sunabileceğimiz Cisco ekipmanlarından oluşan network yapılarımız bulunmaktadır.


Network

Ana omurgalarımız Juniper M Serisi Ekipmanları üzerinde kurulmuştur. Dağıtım, müşteri tercihine göre güvenli veya standart network katmanı üzerinde Cisco Switch sistemleri üzerinden sağlanmaktadır. Tamamı güvenlik unsurları nedeni ile Vlan yapılandırmasına adanmış, network güvenliği için Juniper ISG serisi firewall cihazları ile donatılmış müşterilerimizin taleplerine göre balancing ve SYN-FLOOD gibi ciddi trafikleri önlemeye yönelik Citrix ve Nortel Network ekipmanları sayesinde ana omurgamız servis vermektedir. Yedekleme, lokal DNS sunucuları, IP-KVM, firewall ve virüs tarama gibi servisler için özel olarak ayrılmış ve trafik sınırsız özel networkün yanı sıra tüm internet işlemleri için public network. Tamamen ip tabanlı dizayn edilmiş public network Müşteri taleplerine göre ölçeklenebilir ve düzenelenebilir özel servis ağları Yedekli Metro Ethernet ve ATM şebekeleri üzerinden erişim Umth operatörleri ile doğrudan peering imkanı 1 mbit ile 10gbit arasındaki trafikleri sorunsuz sağlayabilecek ana omurga


Sistem Odamız

1200 m2 toplam kullanım alanı 250 m2 lik bölümlerde tam güvenlikli özel kafes alanları üzerinden servis Enerji konusunda sorunsuz ve yedekli çözüm Soğutma ihtiyaçlarına karşılık yedekli ve dünya standartlarında çözüm Tamamen IP tabanlı dizayn edilmiş network Ip kameralı sistemler üzerine kurulmuş ve kayıt altında tutulan güvenlik sistemi Hareket sensörleri sayesinde 24 saat izleme olanağı FM200 gazlı yangın söndürme sistemleri Juniper ISG Ekipmanları ile donatılmış network güvenlik sistemleri Citrix Netscaler ekipmanları sayesinde SYN-FLOOD ataklarını engelleme sistemleri Nortel Networks Alteon Mimarili Loadbalancer ve Content Switch ekipmanları ATEN IP-KVM ile uzaktan erişim imkanları Uzaktan reboot için ekstra donanım imkanları Microsoft SPLA Anlaşması sayesinde sıfır yatırım maliyetleri ile tüm yazılımları kiralama ve kullanabilme imkanı.


Enerji

Mevcut sistemimiz 2 farklı Tedaş ana trafosu üzerinden beslenmektedir. Halen birbirinden bağımsız 2 adet 250 kw kapasiteli enerji imkanımız bulunmakta olup. İhtiyaç haline 900 kw kapasitesine kadar bu kapasitelerimizi yükseltebilmekteyiz. Jeneratör sistemlerimiz AKSA ekipmanları üzerine kurulmuştur. Tam otomatik ve 200 kw ve 275 kw kapasitesinde servis veren 2 farklı jeneratörümüz ile ana elektrik şebekesindeki kesinti veya arıza durumlarında müşterilerimize sorunsuz hizmet sunmaktayız. Ups, sistemlerimiz; halen 2×160 kw kapasiteli ups sistemlerimiz kesinti durumlarında tam yükte 25 dakika boyunca en ufak bir enerji ihtiyacı olmaksızın sistemler üzerinde hiç bir sorun yaşanmadan servis sunabilmektedir. Gücümüz yaptığımız için can damarlarını iyi bilmemiz ve bu noktalara doğru yatırımlar ile ihtiyaçlarımızın üzerinde ve yedekli bir servis planı çıkartmamızdan gelmektedir. Elektrik ve kablolama alt yapımız dünya standartlarında ve uzman bir ekip kontrolünde planlanmış ve uygulanmıştır.


Soğutma

Soğutma sistemleri enerji gibi veri merkezi hiyerarşisindeki en önemli noktalardandır. Sağlıklı soğutulamayan bir sunucu ciddi performans kaybına neden olacak ve servis veremeyecektir. Bu nedenle veri merkezimiz içerisinde uzman ve kontrollü bir soğutma sistemi sunulmaktadır. Mevcut sistem odamız yerleşim ve büyüklük açısından dünya standartlarına göre 120 kva soğutma(yaklaşık 650 bin btu) kapasitesine ihtiyaç duymaktadır. Bu noktada dünyanın en iyi hassas soğutma sistemlerinden Liebert Hiross markalı 240 kva kapasiteli %100 yedekli soğutma sistemleri ile donatılmış sistem odamız sunucularınıza dost, projelerinize güvenilir bir veri merkezi sunmaktadır.

Rakipsiz teknik destek

Bildiğimiz üzere ülkemizdeki en iyi teknik personel kadrolarından birine sahibiz. Buna bağlı olarak teknik destek kalitemize inanıyor ve rakipsiz olduğunu iddia ediyoruz. Ortalama 3 dakikada destek taleplerinizi yanıtlıyoruz.

%100 Müşteri memnuniyeti

Müşteri memnuniyeti bizim için her şeyden önemli. Memnuniyetinizi en üst seviyede tutmak için 7/24 çalışıyoruz. Memnun kalmadığınız hizmetlerimizde koşulsuz ücret iadesi alabilirsiniz. (Alan adı, SSL Sertifikaları ve Kiralık sunucu hizmetleri hariç)

7/24 anında aktivasyon

Alan adı ve Web Hosting paketlerimizde, saat farketmeksizin, anında aktivasyon imkanı sunuyoruz.

Deneyimli Ekip

Sektörde 15. yılımızdayız ve bu geçen süreçte bu işin nasıl yapıldığını iyi öğrendik. Şirket personellerimiz sistem ve yazılım mühendislerinden oluşmakta olup, taleplerinizi kısa sürede anlayarak, en hızlı şekilde çözüm üretebilmektedir.

Güçlü altyapı, kesintisiz hizmet

Alt yapımız, ülkemizdeki en büyük veri merkezi tarafından sağlanmaktadır. Hosting sunucularımızın bağlı olduğu network ve donanımlar, güçlü alt yapımız sayesinde en iyi seviyede servis verecek şekilde konfigüre edilmiş olup, tüm donanımların ve bağlantılarımızın yedekli olması, almış olduğunuz hizmetin kesintisiz olması anlamına gelmektedir. Alt yapı ve veri merkezimiz ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Taksitli Ödeme Kolaylığı

 Satın alacağınız hizmetlerimiz için, ödeme sayfamızda taksitlendirme seçeneklerimiz mevcut. Bir çok hizmetimizde geçerli olan, 12 ay kullan 10 ay öde kampanyamızdan, 9 taksit seçeneği ile aylık öder gibi faydalanabilirsiniz ve indirimli fiyat avantajından yararlanabilirsiniz.

Kolay ve kullanışlı

Web sitemizde kullanmakta olduğumuz otomasyon sistemimiz, ürünlerinizin en hızlı ve anlaşılır biçimde yönetilmesi için tasarlanmıştır. Tüm hizmetler için online olarak işlem yapar, değişikliklerin aktif olması için beklemezsiniz.

Sipariş vermek, bilgi almak, ihtiyacınızı belirlemek, verilerinizin aktarılması gibi konular için yardıma hazırız.

Lütfen aşağıdaki formu doldurarak ihtiyacınızı bize bildirin.