Data Center

Tier III+ Veri Merkezi

Tüm lokasyonlardaki veri merkezlerimiz Tier III+ tasarım ve tesis sertifikasına sahip, operatör bağımsız olarak çalışmaktadır. 16 MW toplam gücü ve yaklaşık 5.000 m2’lik beyaz alanda 2.000’in üzerinde standart kabinetin işletimini gerçekleştirmektedir. Deprem riskini azaltmaya yönelik olarak tasarlanmış, ülkenin en yüksek derecede fiziksel korumalı sunucu/donanım barındırma tesisini müşterilerimize sunmaktan memnuniyet duyuyoruz. Koruma seviyesini binanın mimarisi, veri merkezi altyapısının genel tasarımı ve tesisin yerleşimi ile sağlıyoruz. Veri merkezi, dört adet Veri Merkezi Modülü (DCM) ile ölçeklenebilir bir tasarıma sahiptir. Her veri merkezi modülü, güç, soğutma, yangın önleme ve fiziki güvenlik sistemleri ile kendi altyapısına sahiptir. Tesiste, kendi BT personelini sistemlerine yakın şekilde konumlandırmak isteyen müşterilerimiz için gerekli olan ofis alanı mevcuttur. Telekom operatörleri, güvenilir veri bağlantısı için MMR “meet-me room” alanlarını kullanma olanağına sahiptirler.

Tüm alan adlarınız için ücretsiz SSL!

Sunucunuz üzerinde çalıştıracağınız bütün alan adları için, kullanım süreniz boyunca ücretsiz SSL sertifikası alabilirsiniz. İster 1, isterseniz 1000 adet web sitenizi ssl hizmeti ile güvence altına alabilirsiniz.

Seçim yapmakta zorlanıyor musunuz ?

Bizimle iritbata geçin, ihtiyacınıza uygun seçim yapmanıza yardımcı olalım.

Colocation (bazen “colo” olarak da bilinir) , bir tedarikçinin kendisine ait sistemleri, veri merkezi tesisinde sunucuları ve diğer bilgi işlem donanımları için alan kiralama uygulamasıdır. Tipik olarak, barındırma hizmetleri, her şeyin içinde bulunduğu binayı ayrıca müşteri tarafından sağlanan sunucuları ve depolamayı destekleyen ağ oluşturma, fiziksel güvenlik, yedek güç ve yedek soğutma bileşenlerini içerir.
Bir colocation veri merkezine güvenmek, kendi barındırmanızı yapmak için gerekli iş gücünün ve çalıştırmanın sermaye harcamalarını (CAPEX), ortadan kaldırırken fiziksel sunucularınızın sahipliğini korumanızı ve kontrolün tamamen sizde olmasını sağlar. Bununla birlikte, yine de donanım maliyetini önceden belirlemenizi gerektirir ve genellikle donanıma fiziki olarak erişmeleri gerektiğinde, yapılacak işleme göre ek ücretler ödemeniz gerekebilir.
BT donanımınız için veri merkezimizde yer sunuyoruz. Tesisimiz tipik olarak güvenilirlik açısından denetlenir ve ekipmanlarınız için raflar, dolaplar ve kablo kanalları içerir.
Veri merkezi tesisimiz, yedekli elektrik alt yapısı ve yedekli ups sistemleri ile kesintisiz güç kaynakları olan yedekli jeneratörlere sahiptir.
Veri merkezindeki güvenlik görevlilerimiz, 7x24x365 gözetim ve biyometrik yetkilendirme ile yüksek düzeyde fiziksel güvenlik sağlar.
Colocation servislerinde, donanımınızı korumak için, yedekli HVAC sistemleri ve chiller konfigürasyonları (örneğin, centrifugal chillers, soğutma kuleleri ve su döngü pompaları) dahil olmak üzere soğutma sistemleri sağlıyoruz.
Evet 7/24 işlem yapabilirsiniz. Gelmeden önce bir randevu oluşturarak, sizin ya da görevlendireceğiniz personelin veri merkezimize gelerek donanımlarınıza fiziki olarak işlem yapabilmesini sağlıyoruz.