Ücretsiz Video Konferans ve Uzaktan Eğitim Sunucusu

Pandemi nedeniyle uzaktan eğitim ve uzaktan çalışmanın önemini daha fazla anlamış olduk. Son günlerde işletmelerden ve bireysel kullanıcılardan çok fazla uzaktan çalışma, video konferansı ve uzaktan eğitim ile ilgili sistem ihtiyacı talebi aldık ve bu ihtiyacı en ekonomik şekilde nasıl karşılayacağımızı düşünerek, hem bireysel kullanım, hem de ticari kullanım için kolay kullanılabilir bir servis hazırladık.

Sizi Jitsi ile tanıştıralım;

Jitsi, web ve mobil cihazlar için ücretsiz ve açık kaynak kodlu bir video konferans yazılımı. Bu yazılım ile hemen çağrı yapmaya, uygulamalarınıza entegre etmeye ve bir şeyler geliştirmeye başlayabilirsiniz. Biz Jitsi’yi sizin için inceledik, kurduk ve kullandık. Oldukça başarılı ve sorunsuz çalıştığını test ettik. Üstelik Jitsi’yi bir sunucuya kurduk ve yaklaşık 20 gündür test ediyoruz. Şimdiye kadar hiç bir sorun tespit etmedik. Siz de denemek isterseniz https://meet.sunucu.com.tr adresinden ücretsiz ve süresiz olarak oturumlar oluşturabilir ve kullanabilirsiniz. Lütfen test edin, özelliklerini inceleyin ve sınırsız kullanın, çok seveceksiniz.

Eğer bu uygulamayı, kendinize ait bir alan adı üzerinde çalıştırmak isterseniz, bu noktada biz devreye giriyoruz ve sizin için alan adınızla bağlantılı bir sistem kuruyoruz. Endişelenmeyin, çok yüksek bir kaynağa ihtiyaç duymuyor ve trafik yapmıyor. Tüm kullanıcılar kendi internet bağlantılarını kullanarak birbirlerine bağlanıyorlar görüşmeler sunucuya herhangi bir trafik yükü bindirmiyor. Jitsi, WebRTC teknolojisini kullanıyor.

Cloud SSD #1 paketini kullanarak, Ubuntu 18.04 Linux işletim sistemi üzerine Jitsi kurulu bir sistem hazırlıyoruz. Domaininizi de bu sisteme bağlıyoruz ve yukarıdaki adresteki gibi bir adresten uygulamaya siz de erişebiliyor, kullanıcılarınıza dağıtabiliyor ve konferanslar yapabiliyorsunuz. Sipariş vermek için, minimum Cloud SSD #1 paketimizi seçerek, sipariş formunun en altında bulunan ek notlar kısmına Jitsi kurulumu istiyorum diye belirtmeniz yeterlidir. Yaklaşık 2 saat içerisinde sisteminizi kurarak hazır hale getirebileceğiz.

Şimdi Jitsi’nin özelliklerini inceleyelim;

Dünyanın en iyi video konferansları Jitsi üzerine kurulmuştur.

Jitsi, güvenli video konferans çözümlerini kolayca oluşturmanıza ve dağıtmanıza olanak tanıyan bir dizi açık kaynaklı projedir. Jitsi’nin kalbinde, internette konferanslar yapmanıza izin veren Jitsi Videobridge ve Jitsi Meet bulunurken, topluluktaki diğer projeler ses, arama, kayıt ve simulcasting gibi diğer özellikleri etkinleştirir.

Jitsi, hayata ses ve video kullanarak internet üzerinden insanlarla konuşmanın bir yolu olarak başladı. Bununla birlikte, on yıl boyunca çok daha fazlası oldu. Bugün Jitsi:

Canlı bir geliştirici topluluğu.

Her şeyden önce, Jitsi, web üzerinde video konferans kalitesi zarfını zorlayan bir geliştiriciler topluluğudur.

Gerçekten şaşırtıcı bazı ürünlerin temeli.

Topluluk üyelerimiz Jitsi koduyla başlayan sayısız proje ve ürün geliştirdi. Buradan kontrol edebilirsiniz!

Herkesin kullanabileceği çılgınca iyi, tamamen ücretsiz bir video konferans çözümü.

Jitsi, örneğin gizlilik kaygıları olan gazeteciler için, herkes için favori bir video konferans çözümüdür. Pek çok insanın video konferans için Skype alternatifi olarak Jitsi Meet’i kullanmasının bir nedeni var.

Özellikleri:

  • Diğer video konferans teknolojilerinin aksine, Jitsi’nin kalbi olan Jitsi Videobridge, herkesin video ve sesini önce karıştırmak yerine tüm katılımcılara iletir.
  • Sonuç, daha düşük gecikme süresi, daha iyi kalite ve kendi hizmetinizi yürütüyorsanız çok daha ölçeklenebilir ve ucuz bir çözümdür.
  • Jitsi WebRTC uyumlu ve web iletişimi için açık standartlara sahiptir.
  • Jitsi, simulcast, bant genişliği tahminleri, ölçeklenebilir video kodlama ve diğerleri gibi gelişmiş video yönlendirme kavramlarını destekler.
  • Ubuntu ve Debian dağıtımlarına kolaylıkla kurulabilir.
Benzer Yazılar
Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.