Amazon satıcı hesabı için sunucu

Amazon Seller Sunucu, Vps, Vds

Bu yazımızda, son dönemlerde sıklıkla talep aldığımız eticaret devi Amazon üzerinde satış yapan ya da yapmak isteyen kullanıcıların, satıcı hesaplarını yöneteceği Amazon satıcı hesabı sunucusu ihtiyaçlarını nasıl karşılayacağınızı anlatıyoruz.

Aslında normal olarak sağlanan bulut sunucu, vps ya da vds sunucu modelinden farklı bir durum değil. Amazon satıcı hesap açılışlarında ya da yönetiminde, daha önce hiç Amazon’a kayıt yapılmamış, ya da satıcı hesabı açılması denenmemiş bilgisayarlar olması önemlidir, eğer daha önce deneme yaptığınız bilgisayarlarla yeni bir üyelik oluşturmayı deniyorsanız, zaten oldukça zahmetli olan bu konuyu daha da içinden çıkılmaz hale getirebilirsiniz ve yeni açtığınız hesap da derhal suspend olabilir. Haliyle satış yapma ya da mevcut satıcı hesabınızı yönetmeniz mümkün olmaz.

Biz bu noktada ihtiyacı gördüğümüz için, kullanıcılara yardımcı olması adına mevcut sunucu hizmetlerimize yönlendiriyoruz. Uzaktan bağlantıyla, kendi bilgisayarınızı kullanıyor gibi bir sunucuyu kullanarak Amazon Seller Central üzerindeki tüm işlemleri yapabiliyorsunuz, temiz ve daha önce hiç kullanılmamış bir bilgisayarla olması sebebiyle de suspend riskiniz ortadan kalkıyor. Tabii farklı durumlardan suspend olmasına ne yazık ki biz müdahale edemiyoruz. Fakat onlarca kriteri arasından önemli olan bu kriter için, aşağıda belirttiğimiz sunucu modeli işinize yarayacaktır.

Sunucuya cep telefonunuzdan, ev ya da iş yerinizdeki bilgisayarınızdan uzak erişimle bağlanarak Windows masaüstünü görüntülüyor ve kurduğunuz programları kullanabiliyorsunuz. (Chrome, Firefox, Opera v.b. extensionları da dahil olmak üzere)

Bir sunucuya Windows işletim sistemi yükleyebilmek ve sonrasında üzerine browser uygulamaları kurup kullanabilmek için, minimum 4 GB Ram ve 30 GB disk alanına sahip bir sistem gereklidir. Yaklaşık 18-20 GB kadar Windows işletim sistemi kurulumu olacaktır, geri kalan alanı da uygulamalarınız için kullanabiliyor olacaksınız. Tabii dilediğiniz zaman disk, ram, işlemci artırımı da talep edebiliyorsunuz. Örnek olması için Windows kurulabilecek en uygun sunucu özelliklerini ve sipariş linkini aşağıda iletiyoruz.

Sunucu Adı: Cloud SSD #1
Ram Kapasitesi: 4 GB
Disk Kapasitesi: 40 GB SSD
İşlemci: Intel Xeon E5 2670 2.6 GHz
Bağlantı Hızı: 100 Mbit Limitsiz
Sunucu Ücreti: 141.90 TL +KDV /aylık – 1.419 TL +KDV /yıllık
Windows Lisans Bedeli: 59 TL +KDV /aylık – 708 TL +KDV /yıllık
Toplam Aylık Ücret: 200.90 TL +KDV = 237.06 TL
Sipariş Verin

  • Yıllık almak isterseniz sunucu fiyatında 2 ay indirim yapabiliyoruz fakat lisans fiyatı ne yazık ki uygulayabileceğimiz indirime tabi değil.
  • Eğer Windows işletim sistemi lisansınız varsa, lisans sorumluluğunu üstlenerek kendi lisansınızı kullanabilir ve ayrıca lisans bedeli ödemezsiniz.
  • Bu sunucuyu istediğiniz an üst paketlere yükselterek kapasite kısıtlamasına takılmadan kullanabilirsiniz.
  • Sunucu üzerinde oyun oynama, video yayını yapma gibi işlemler grafik kartı olmadığı için mümkün olmayacaktır fakat bağlantı hızınıza göre videolar izleyebilirsiniz.
  • Sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İyi satışlar 🙂

Benzer Yazılar
Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.